Nilüfer Bosch Servisi

Nilüfer Bosch Servisi

BOSCH


Bosch firmasının Türkiye üzerinde temsilcilik faaliyetlerine başlaması ile birlikte 1917 senesinde Almanya ve Türkiye arasında gelişmekte olan yakın bir bağı vurgulamak amacı ile İstanbul üzerinde bir dostluk evi inşa edilmesine karar verilmiştir. Bu dostluk evi sayesinde Türkler Almanya hakkında bilinçlendirilmek istenmiş ve kültürlerini tanıtmak istenmiştir. Bu organizasyon sırasında konferanslar düzenlenmiş, sinemalar oynatılmış, müzikal gösteriler yapılmış ve sergiler açılmıştır. Günümüzde Bosch otomobil servisi olarak bilinmekte olan 15.000’den fazla atölyeye sahip konumdadır.

Bosch Markasının Tarihsel Gelişimi


4 Kasım 1932 tarihi itibariyle Robert Bosch, Dessau da gaz olarak yanmalı ve ısıtmalı sıcak su sistemlerinin üretimini gerçekleştirmekte olan bir ısıtma teknolojisi bölümü satın almıştır. Daha sonraki zamanlarda yine 1932 senesi içerisinde Leipzig şehrinde kurulmakta olan ticaret fuarında Bosch kırıcı ve delici özellikleri bulunan ve hem vuruş yapıp hem de dönmeyi başarabilen ilk elektrikli matkabın seri üretim aşamasına geçerek bu alanda da gayet başarılı bir konum elde etmiştir. Aletin özellikleri sayesinde şantiyelerde yapılmakta olan işlerin kolaylaşmış olduğunu söylemek gayet mümkündür. 1933 senesi içerisinde Bosch firması ev içerisinde kullanılabilecek özelliklere sahip olan bir buzdolabı üretmiştir. Bununla birlikte daha sonrasında küçük ev aletlerinin vazgeçilmez bir parçası olan ilk mutfak robotunu 1957 senesinde imal etmiştir. Sonrasında ise bu gelişmeleri 1958 senesi itibariyle çamaşır makinesi, 1961 tarihinde plastik kaplama içermekte olan elektrikli süpürge ve 1962 senesinde ise dünyada ankastre olarak ilk tanınmakta olan fırın satışa sunulmuştur. Bununla birlikte takvimler 1964’ü gösterdiğinde ise bulaşık makinesi üretimi gerçekleştirildiğini de görmekteyiz.


Bosch Şubeler


Dünya markası olarak bildiğimiz Bosch’un ülkemizde ve dünyada pek çok şubesi yer almaktadır. Bu şubeler aracılığı ile alışverişlerinizi tamamlama şansına sahipsiniz. Alışverişlerinizi tamamlamanızın ardından eğer ürünlerinizde bir sorun ya da problem ile karşılaşırsanız Nilüfer, Gürsu, Yıldırım, Kestel, Osmangazi ve Mudanya ilçelerimizde yer alan teknik servis hizmetlerimizden faydalanmak için bizlere ulaşabilirsiniz. Ürünlerinizde yaşayacağınız sorunların giderilmesi için her zaman işinde uzman ve profesyonel ekibimizle size yardım etmek için hazır olacağız.

Call Now Button0549 502 0817 - ARA