Bursa Televizyon Servisi

BURSA TELEVİZYON SERVİSİ


Televizyonlarımız evlerimizin içerisinde pek çok insanın en çok zaman geçirdiği elektronik aletlerin başında kendisine yer bulmuştur. Hatta öyle ki bazen sadece ses olsun diye bile açıldığını ve çalıştığını görmekteyiz. Çocuklarımızın çizgi film keyfi, büyüklerimizin ise haber bültenlerinin bölüneceği sorunlarda bu kadar sık kullanılmakta olan bir cihaz dahilinde baş gösterebilir. Ev dahilinde neredeyse bir infial yaratan televizyonun bozulması sonucunda mini bir kaos ortamı oluşsa da, endişelenmeye gerek yok. Bu iş için uzman olan personellerimiz sayesinde Nilüfer, Osmangazi, Kestel, Yıldırım, Gürsü ve Mudanya ilçelerimizde hizmetinize ve yardımınıza koşacağız.


Televizyon Tamiri Nasıl Yapılır?

Hem gözümüze hem de kulağımıza hitap etmekte olan televizyonun hayatımız dahilinde büyük yer kaplamakta olduğunu inkar etmek, yanlış bir davranış olacaktır. Yapılan araştırmalar sonucunda dünya üzerindeki ülkelerden en çok televizyon izleyen ülkelerden bir tanesinin de Türkiye olduğunu öğrenmiştik. Buna göre hayatımızın gerçekten büyük bir parçası haline gelmiş olan, insanların en büyük vakit geçirme ve eğlenmek için kullandıkları bir araç olan televizyon, arız yaptığında neler yapılmalıdır diye düşünüyorsanız yazımızın devamında bunları öğrenme fırsatına sahipsiniz.

Televizyonlarımız üzerinde dört adet çıkış devresi yer almaktadır. Bu devreler ses çıkışı, düşey saptırma çıkışı, yatay saptırma çıkışı ve video çıkışıdır. Ses çıkış devresi hariç bütün çıkış devreleri tamamıyla görüntü ile alakalı olan çıkışlardır. Buradan hareketle söyleyebiliriz ki televizyonlarda meydana gelen pek çok arızayı bu çıkışlar üzerinde aramamız mümkün olacaktır. Bursa Televizyon Servisi’ne ulaşmanız halinde sizlere yardımcı olacak pek çok deneyimli personel sayesinde sorunlarınızdan kurtulma şansına sahip olacaksınız.
Birtakım televizyon arızalarını ve bu arızaların çözümlerini aslında şu şekilde sıralamamız mümkündür. Eğer televizyonda karlanma görülüyorsa muhtemelen izin anten bağlantılarınızı kontrol etmeniz ya da kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Eğer görüntü üzerinde beyaz beyaz benekler varsa televizyonun sistemini bozmakta olan ya da parazit çıkartan bir cihaz ve bağlantı var demektir. Eğer televizyonunuz dahilinde gölgelenmeler oluşuyorsa televizyonu biraz daha yukarı taşımak iyi olacaktır. Bursa Televizyon Servisi’ne ulaşarak sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Bizi +90549 502 0817 telefon numarası üzerinden arayabilir, buraya tıklayarak whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.

Call Now Button0549 502 0817 - ARA