S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Servis hizmeti almadan önce sorununuzun büyüklüğü hakkında fikir sahibi olabilmeniz için sıkça sorulan sorular bölümünden yardım alabilirsiniz. Bursa Servis Noktası olarak yardımınıza hızlıca koşmak adına her daim hazırız.

S1- Buzdolabım sesli çalışıyor sebebi ne olabilir?

Cevap : Buzdolabınızın kompresörün yanında bulunan kondanser fan motoru ya da dondurucu bölümde bulunan soğuk havayı hava kanalından göndermek için çalışan iç fan motoru arızalı olabilir.

S2- Buzdolabımın içinden su akıyor sebebi ne olabilir?

Cevap : Buzdolabınızın fişini 2-3 gün çekip gövdenin içerisinde oluşan buzların erimesini bekleyin ve daha sonra fişini takarak kullanmaya başlayın. Sorun tekrar devam ederse cihazınızda arızalı parça olabilir size en yakın servisten destek alın.

S3- Çamaşır makinem neden suyu boşaltmıyor?

Cevap : Makinenizin sağ alt köşede bulunan su tahliye pompasını kontrol edin içerisine bozuk para , tel toka gibi yabancı cisimler kaçıp suyu boşaltmasına engel olabilir. Sorun devam ederse servis desteği alın.

S4- Çamaşır makinem neden su almıyor?

Cevap : Makinenizin hortumunun ucundaki filtreleri kontrol edin.Hortumu çıkarıp çeşmeden su geldiğine emin olun herhangi bir sorun yok ise makinenizin kapısının tam kapandığına emin olun.

S5- Çamaşır makinem neden çok sesli çalışıyor?

Cevap : Makineniz sıkma sırasında bir yere çarpar gibi ses çıkarıyor ise kazan denge taşı kırık ya da amortisörleri bozulmuş olabilir. Makinenizden çok yüksek ses çıkıyor ise kazanında problem olabilir. Bu arıza için mutlaka teknik servis desteği alın.

S6- Çamaşır makinem yumuşatıcıyı neden almıyor?

Cevap : Deterjan kutunuzun yumuşatıcı gözünü temizleyin tıkanıklıkları açın sorun çözülecektir. Bu bir arıza değildir.

S7- Bulaşık makinem neden temiz yıkamıyor?

Cevap : Makinenizin temiz yıkamamasının bir çok sebebi vardır. Makinenizin tuzunu mutlaka kullanın. Kireç oranı yüksek yerlerde makinenize mutlaka jenerasyon ayarı yaptırın. Bulaşık makinenizin pervanelerini kontrol edin. Tıkanıklı var ise temizleyin ya da değiştirin.

S8 – Ürünümün arızası kaç gün içinde çözülür?

Cevap : Arıza kayıtı oluşturduğunuz andan itibaren 24 saat içerisinde teknisyenlerimiz sizi adresinizde ziyaret ederek yerinde kontrollerini yaparlar. Yerinde müdahale edilecek arızalı aynı gün giderirler. Yerinde müdahale edemeyecekleri arıza için teknik servisimizde 3 iş günü içerisinde cihazınızın onarımı yapılarak teslim edilir.

S9- Yapılan işlem tekrar eder mi? Garantisi var mı?

Cevap : Servisimizde her işlem özenle ve titizlikle yapılmaktadır. Cihazınıza yapılan her işlemin 1 yıl işçilik ve parça garantisi vardır. Sorunun tekrar etmesi halinde ücretsiz onarım yapılmaktadır.

S10- Televizyonumun neden sesi var görüntüsü yok ?

Cevap : Televizyonunuz harici uydu ile çalışıyor ise kablo ve uydu cihazınızı kontrol edin.Sorun çözülmez ise telefonunuzun arka ışığı açarak televizyonunuz çalışırken ekrana doğru tutun. Ekranda görüntüyü gölge şeklinde görebiliyorsanız cihazınızın led bar takımında sorun var demektir. Teknik destek alın.

Call Now Button0549 502 0817 - ARA